Jdi na obsah Jdi na menu
 


Instalace

Instalaci jako tradičně začneme montáží zdroje. Zdroj do skříně perfektně pasuje a vše se obešlo bez problému. Je ovšem potřeba vzít v potaz silnější materiál skříně a na zajištění zdroje použít delší šroubky, které najdete ve výbavě skříně. Uchycení zdroje je rozvrženo tak, že mezi zdrojem a vrchní deskou skříně není žádný prostor na uschování kabeláže.

Tím je docílen lepší přenos tepla zdroje do vrchní desky skříně. K tomuto účelu je naprosto ideální je použít zdroj s hliníkovým obalem, kde zlepšením odvodu tepla docílíte menší hlučnosti jeho větráčku. Zadní otvor má maximální rozměry a mřížku zdroje nezakrývá.

 

Pokračujeme montáží optické mechaniky. K tomuto účelu je nejdříve nutné demontovat menší hliníkovou desku na pravé straně skříně. Tu odstraníte povolením šesti šroubů pomocí imbusového klíče, který je součástí balení. Po odstranění získáte přístup k pravé straně koše, pro zajištění mechaniky.

Mechaniku zasuneme zvenčí do vybrané pozice a z obou stran zajistíme dvěma a nebo čtyřmi šrouby. Usazení je bezproblémové a mechanika je v pozici usazená natěsno bez zbytečných vůlí.

V instalaci pokračujeme umístěním pevných disků do HDD koše. Vzhledem k tomu, že je to specialita skříně, budeme věnovat koši trošku podrobněji.

Zalman do nové skříně umístil zcela nový HDD koš. Ten má za úkol co nejvíce zjednodušit instalaci pevných disků, bez toho aby se zjednodušení montáže odehrálo za cenu ztráty kvality uložení, jako tomu je u jiných jednodušších systémů. Proto Zalman zkonstruoval systém koše, který funguje na principu dopravníků.

U každé ze tří pozicí najdete dvě hliníkové tyčky, zasazené do boků koše. Na jejich obou koncích jsou osazené pryžovými válečky. O něco menší pryžové válečky najdete i na pravém a levém boku koše. V praxi to znamená, že disk po válečcích zajede pohodlně do koše a sedí napevno v těchto v těchto pryžových válečcích, které ho obklopují ze všech stran.

Aby se žádné vibrace z disků nepřenesly do skříně, tak v zadní části najdete dva kusy molitanu fungující jako doraz pro pevné disky.

Po dotlačení, disk zajistíte jednoduše páskem suchého zipu. Ten je z pravé strany přichycen ke koši napevno a na druhém konci má kovový druk s otvorem. Druk nasadíte z druhé strany koše na šroubky s hliníkovým válečkem. Přesahující hlavička šroubu zajišťuje, aby se pásek nechtěně neuvolnil.

 

Výměna a instalace otázkou okamžiku a jediné co musíte udělat, je nalepení proužku se suchým zipem na pevný disk v prostoru nad konektory.

Pro umístění pevných disků není nutné demontovat koš ze skříně. V našem případě byla provedena demontáž pouze pro detailní nafocení koše.

Jedná se o velmi zdařilý a funkční systém usazení disků. Jedinou mojí obavou byla životnost pryžových válečků a molitanu, kdy by se v případě méně kvalitnějšího materiálů mohly do válečků vytlačit stopy. To se však po 14 denním provozu nepotvrdilo a pryžové válečky z kvalitního materiálu zůstaly pěkně kulaté beze stop. Dokonce bylo možné opětovně použít samolepky se suchým zipem, na které neměla zvýšená teplota disku žádný vliv.

Další postup montáže je umístění základní desky do vnitřku skříně. Do zadního otvoru nacvakneme plechovou krytku konektorů a základní desku pomocí šroubů namontujeme do skříně.

Začneme zapojovat veškerou kabeláž. Vzhledem k velké šířce skříně, není problém se zapojením SATA kabelů do disků. Je zde dostatek místa pro mírný ohyb kabelů, bez toho aby bylo nutné lámat kabely do nějakého ostrého úhlu. Díky prostoru mezi koši a bokem skříně je možnost pěkně vyvázat a uschovat kabeláž, aby nebránila proudění vzduchu ve skříni.

Potom už nezbývá než namontovat grafickou a zvukovou kartu a zapojit napájení grafické karty. Ještě zbývá zpátky namontovat pravý boční hliníkový díl a tím je celá instalace hotová.

Sami můžete posoudit, že je uvnitř skříně dostatek prostoru a samotná instalace komponentů do skříně je časově nenáročná.

                                                                                                                     
                                             
                                                                                                                     <<Zpět
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kde

(mario, 6. 2. 2008 7:35)

nemuzu ji sehnat nikde na shopech poradi mi nekdo ?prosim.

KOPIRUJEŠ

(Shit, 14. 1. 2008 17:11)

MÁŠ TO ZKOPÍROVANÝ Z PCTUNING!!!