Jdi na obsah Jdi na menu
 


EIZO FlexScan S2110W - 21 palců do práce i domácnosti

4. 7. 2006

EIZO se již od dávných dob drží konzervativního designu, který je jednou částí uživatelů vynášen do nebes a na druhou stranu jej někteří nemohou ani vidět - ne jinak je tomu i dnes - již na první pohled si každý jistě všimne jednoduchých tvarů, které v žádném případě nenapodobují futuristické designy značek Neovo či ASUS.

Obrazek
Především velmi velká hloubka panelu může být pro někoho na obtíž. Celkově působí monitor značně masivně a robustně. Profil je velmi široký - především ve směru do hloubky. Pokud by uživatel hledal na panelu nějaké zajímavé designové řešení, pak by byla jeho snaha jistě marná - panel už na první pohled dává vědět o tom, že se edná o EIZO.

Obrazek
Čelní pohled na panel - LCD působí velmi nenápadně.

Díky konzervativnímu řešení, se panel hodí i do reprezentativních firemních prostor, kde výborně splní svou funkcí, ale přitom nebude jakýmkoliv způsobem narušovat vzhled dané místnosti. Jistě jej ale každý rád uvítá i v domácnosti, kde díky své velikosti dokáže částečně nahradit i televizní obrazovku (samozřejmě pokud máme TV kartu).

Stejně jako u nedávno testovaného FlexScan L778, je i zde použit poněkud netradiční podstavec. Jeho základní nevýhodou ale je, že umožňuje pouze pohyb celým displejem nahoru a dolů zároveň se změnou naklopení - lehké změny je možno provádět pomocí náklopného kloubu, ale i přes to je monitor ve spodní poloze stále zaklopen a v horní pak lehce překloněn.

Obrazek
Pohled z pravé strany na monitor naklopený do limitní polohy vzad

Je opravdu škoda, že výrobce takového formátu, jakým EIZO bezesporu je, nedomyslel ergonomii poněkud lépe a spoléhá na ideální podmínky pracoviště. Je jasné, že o funkci PIVOT, zde nelze vůbec diskutovat za což jistě také nemůžeme výrobce pochválit.

Už podle pohledu na fotografii jistě každý pozná, že ve spodní poloze není displej natočen zrovna tak, jak je to pro práci ideální - uživatel je tedy nucen zvolit vyšší polohu, kde je již displej naklopen tak jak má být.

Na zadní straně displeje se nacházejí všechny potřebné konektory. Tento pane je ukázkou, že vývoj pokračuje stále dále a spoléhá na to, že všichni zákazníci mají v počítači alespoň jeden DVI vstup - chybí zde totiž klasický D-SUB konektor. Pokud přeci jen se dnes někdo takový najde (především asi uživatelé s notebooky), pak musí použít kabel dodaný výrobcem, který je na jednom konci opatřen D-SUB konektorem a na konci opačném pak DVI.


Zadní strana nám dává nahlédnout na držák kabeláže, který je vyroben z pochromovaného drátu, který se dá vyklopit směrem na pravou stranu, jakmile pak máme všechny potřebné kabely zapojené, jen tento držák zaklopíme zpět..

Obrazek
Čistá zadní strana.

EIZO FlatScan S2110W

úhlopříčka21,1" s poměrem 16:10
LCD matrice S-PVA
pozorovací úhly178°/178°
doba odezvy16 ms (8 ms střední tóny)
jas450 cd/m2
kontrast1000 : 1
obrazová frekvence24,8 - 80 kHz horizontální , 50 - 75 Hz vertikální
nativní rozlišení1680 x 1050
počet barev16,7 mil
vstupy2 x DVI, USB
PIVOTne
seřízení výškyano o 8cm
audioNE
montážní bodyVESA 100 mm
váha7,1 kg
záruka5 let nebo 30.000 hodin provozu
specialityUSB HUB 2 porty, ovládání přes software, 14bit zpracování barev
Cena bez DPH27 500,- Kč

                                                                                                           

                                                                                                          Následující>>